Vysoké Tatry v lete

Turistika vo Vysokých Tatrách

Apartmán Elise je vďaka svojej polohe ideálnym východiskovým bodom na turistiku vo Vysokých Tatrách. Na území TANAPu vo Vysokých Tatrách sa nachádza približne 600 km turistickývh chodníkov, ktoré  prechádzajú dolinami, umožňujú výstupy na vysokohorské chaty, niektoré náročné aj menej náročné vrcholy ako aj prechody cez sedla.

Ak patríte medzi menej náročných turistov alebo výlety absolvujete s malými deťmi, odporúčame Vám nasledovné krátke vychádzky.

Popradské pleso, štvrté najväčšie pleso v Tatrách, na ktoré sa jednoducho a rýchlo dostanete zo zástavky Popradské pleso. Náučným chodníkom sa z Popradského plesa dostanete cez Symbolický cintorín na Štrbské pleso.
Vychádzka k Rainerovej útulni a Vodopádom Studeného potoka. Cesta zo Starého Smokovca cez Hrebienok.Z Tatranskej Lomnice sa dostanete na lúky pri Matliaroch popri visutej lanovke alebo pozdĺž Bielej vody z Lysej Poľany na Poľanu pod Rozpadlinami.

Náročnejší turisti by určite nemali vynechať dlhšie túry k plesám a chatám po upravených chodníkoch, obklopení panorámou vysokohorskej prírody.

Trasa k Wahlenbergovmu plesu cez Furkotskú dolinu.Teryho (2015 m. n. m) či Zbojnícka (1960 m. n. m) chata, dostanete sa na ne zo Starého Smokovca cez Hrebienok
K veľkému Hincovmu plesu sa dostanete zo Štrbského, cez Popradské pleso.
Z Tatranskej Lomnice sa okolo Vodopádov Studeného potoka, cez Starolesnianskú poľanu dostanete na Skalnaté pleso a Malú Svišťovku
Z Tatranskej Lomnice sa dá taktiež dostať popri ceste Slobody do Tatranských Matliarov, odkiaľ sa dá dostať k Bielemu a Zelenému plesu.
Litvorové pleso. Trasa začína v Lysej Poľane a vedie Bielovodskou dolinou a Poľanou pod Vysokou.

Pre tých najnáročnejších turistov sú určené výstupy na vrcholy. Náročný terén a prekonávanie veľkých výškových rozdielov prináša so sebou riziko, a preto sú mnohé z nich povolené len v sprievode horských vodcov (Združenie horských vodcov - odkaz).

Výstup na Kasprov vrch (1985 m. n. m.)
Predné Solisko (2093 m. n. m.)Veľká Svišťovka (2037 m. n. m.)
Jahňací štít (2229 m. n. m.)
Gerlachovský štít (2654 m. n. m.)
Ďalej Rysy, Východná Vysoká a Slavkovský štít.

Ak ste zástancami športovo-poznávacej turistiky, určite sa Vám zapáčia niektoré z náučných chodníkov, na ktorých sa dozviete veľa zaujímavých informácií. Štátne lesy TANAPu na ňom prostredníctvom informačných tabúľ ponúkajú turistom informácie nielen o tunajšej faune a bohatej flóre, ale aj neopomenuteľnej histórii.


Detské, lanové a bobové parky

Veveričí park – Štrbské Pleso

Tento adrenalínový park pozostáva z dvoch druhov tratí. Na svoje si prídu aj deti aj dospelí. Počas prelezu si okrem značnej dávky adrenalínu užijete aj výhľad na štíty Vysokých Tatier.
www.vevericipark.sk

Mini Tatralandia Park – Štrbské Pleso

Atrakcie, ktorým neodolá žiadne dieťa. Čo tak zajazdiť si na autíčkach alebo pretekárskej formule? Pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako na jazere Štrbské pleso, sú pripravené mini lodičky. Mini Tatralandia Park sa nachádza na Štrbskom Plese pod skokanskými mostíkmi.

Bobová dráha – Tatranská Lomnica

Ľahko dostupná atrakcia,  horská dráha Tatrabob, je v prevádzke počas celého roka. V dolnej stanici Vás obsluha zapne bezpečnostnými pásmi a automatický systém Vás vyvezie po vlečnej dráhe na vrcholovú stanicu. Tam sa bob odopne z lana a vy sa veziete až do konečnej stanice. Rýchlosť bobu si sami ovládate brzdami na bobe.
www.tatrabob.com

Cykloturistika

Ak radi pozorujete svet zo sedadla bicykla, určite vás poteší dokonale prepracovaná sieť cyklotrás v tatranskom regióne. Cykloturistika je výborný aktívny relax, stačí vám chuť a odhodlanie zdolávať vytýčené ciele. O ostatné sa postarajú požičovne bicyklov, ktorých je v Tatrách viac než dosť.

Bike park Vysok0 Tatry Hriebienok – Starý Smokovec

Bike Park Vysoké Tatry, ktorý ponúka možnosť vyskúšať si zjazd na bicykli dolu kopcom. Park je určený nielen pre vyznávačov zjazdového bicyklovania, ponúkame dve trasy," uviedla. Jednou z nich je tzv. Downhill, stredne ťažká trasa, ktorá vedie po prírodnom povrchu. Začína sa pri hornej stanici lanovky na Hrebienku a vedie cez rôzne prekážky, skoky cez les, končí sa pri údolnej stanici pozemnej lanovky. Druhá trasa, nazvaná Turistická, je ľahká trasa vhodná i pre rodiny s deťmi a seniorov, vedie po modro značkovanej cykloturistickej trase po asfaltovej ceste z Hrebienka do Starého Smokovca. Vyznávači cykloturistiky sa s bicyklom vyvezú lanovkou hore na Hrebienok, a potom je už len na nich, ktorú z dvoch možných trás si vyberú.

Okrem klasickej cykloturistiky môžete v Tatrách zažiť ozajstný adrenalín na dvoch kolesách. Vyvezte sa lanovkou a vyskúšajte si zjazd na bicykloch v kopcovitom teréne.

Cyklotrasy v okolí

Okolo Novej Lesnej smer Dolný Smokovec vyrazíte po lesnom teréne
Zaujímavá je aj cezhraničná trasa Podspády – Jurgow (PL)
Cyklotrasa  z Lopušnej doliny do Spišskej Teplice. Táto trasa využíva cyklistickú cestičku Svit – Poprad v celej dĺžke.

Apartmán Elise, 059 37 Štôla 986, Slovenská republika
tel.: +421 903 993 113
e-mail: elise@apartmanelise.sk
© 2013 Apartmán Elise. Všetky práva vyhradené. Design © 2013 Print & Web Design