Historické pamiatky a prírodné krásy

Spišský a Gemerský región ponúka ďalšie príležitosti pre turistov. Tieto dva nádherné kraje upútajú týčiacimi sa hradnými stavbami, bohatou históriou miest a obcí, kde múzea, katedrály, kostoly a iné umelecké klenoty sú neodmysliteľne ich súčasťou. Pritom nenarazíte iba na umelecké a stavebné diela, ale presvedčíte sa aj o kráse prírodných zákutí a krás, ktoré tu zanechali aj iné kultúrno-historické obdobia.

Svetové dedičstvo UNESCO na Spiši

Svetové dedičstvo na Spiši reprezentuje jedinečný súbor kultúrnych a prírodných pamiatok. Spišský hrad, Kostol Ducha Svätého v Žehre a Spišská Kapitula so Spišským Podhradím sú jeho súčasťou od roku 1993. Zasadené do travertínovej krajiny s chránenými územiami Dreveníka a Sivej Brady vytvárajú nezabudnuteľné scenérie. Tento stredoveký urbanistický celok kultúrnej krajiny Spiša neodmysliteľne dopĺňa i staré mesto Levoča s dielom Majstra Pavla.

Mesto Kežmarok

Kežmarský hrad je jediným úplne zachovaným mestským hradom na Spiši. Bol postavený ako stredoveká gotická pevnosť na ochranu slobodného kráľovského mesta.  Sú v ňom sprístupnené historické expozície dokumentujúce vývoj Kežmarku a okolia.

Národný park Slovenský raj

Národný park Slovenský raj je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska, a je vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť. Charakter prírodnej oblasti umožňuje turistom rekreačné prechádzky či náročné túry v nádhernej prírode, s množstvom roklín, brál a tiesňav.

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa je najväčšia a jediná sprístupnená vysokohorská kvapľová jaskyňa v Tatranskom národnom parku.Nachádza sa neďaleko obce Tatranská Kotlina, v najvýchodnejšej časti Belianskych Tatier, vo vysokohorskom krasovom teréne.

Červený Kláštor a Pieniny

Obec Červený Kláštor a jeho okolie ponúka malebnú prírodu, vzácne historické pamiatky, atraktívne splavy hraničnej rieky Dunajec na drevených pltiach či v divokom raflingu, možnosti celoročnej turistiky a trávenia voľného času.
Apartmán Elise, 059 37 Štôla 986, Slovenská republika
tel.: +421 903 993 113
e-mail: elise@apartmanelise.sk
© 2013 Apartmán Elise. Všetky práva vyhradené. Design © 2013 Print & Web Design